WODY SMAKOWENAPOJE

WODA Z GREJPFRUTEM I ROZMARYNEM

By 24 lipca 2017 No Comments
Udostępnij
Facebookpinterest

Drgawki, dreszcze, potworny ból i zawroty głowy, do tego przyspieszone bicie serca, ból w klatce piersiowej i cały szereg innych nieprzyjemnych objawów – wczoraj namacalnie doświadczyłam odwodnienia organizmu.

Przy wysokich temperaturach, dużej wilgotności i sporej aktywności zapomniałam o regularnym nawadnianiu się i mam za swoje. Woda w czystej postaci nie wchodzi mi w ogóle. To spory kłopot, bo jednak to właśnie ona jest najlepsza do tego, żeby uzupełnić płyny. Bez wody nie ma życia. Choć trąca to banałem prawidłowe funkcjonowanie organizmu bez odpowiedniej jej ilości nie jest po prostu możliwe. Przeciętnie stanowi ona 60% masy ciała każdego człowieka łatwo więc wydedukować, że jeśli nie zatroszczymy się o prawidłowe nawodnienie organizmu wiele procesów nie będzie zachodziło prawidłowo. U mnie jest już dużo lepiej, przyjęłam sporą dawkę elektrolitów i powoli staję na nogi, ale wiem, że już nigdy nie chcę się tak czuć.

Z pełnym przekonaniem, po doświadczeniach ostatniego dnia mogę napisać PIJCIE WODĘ w dużych ilościach! To nie są żarty, a lepiej zapobiegać niż leczyć. Absolutnie NIE MOŻNA tego ignorować!

Obiecałam sobie, że będę pić więcej. Uwierzcie – to dla mnie naprawdę trudna rzecz.  Wzięłam się jednak na sposób i przekonuję się do jej picia dorzucając do środka różne naturalne dodatki. Będę regularnie zamieszczać to co wymyśliłam, bo być może osób takich jak ja jest więcej.

Dzisiaj, na dobry początek, załączam więc orzeźwiającą wersję wody z grejpfrutem i rozmarynem. Mnie pasuje bardzo i znacznie ułatwia nawadnianie się.

WODA Z GREJPFRUTEM I ROZMARYNEM – SKŁADNIKI I WYKONANIE:

1 grejpfrut czerwony (ze skórką)

2 gałązki rozmarynu

2 szklanki wody

Wszystkie składniki zalać wodą, najlepiej średniozmineralizowaną, bez gazu. Pozostawić na 10-15 minut, aż składniki się „przegryzą”. W międzyczasie można delikatnie rozgnieść składniki, żeby puściły sok.

Tak przygotowana woda nie tylko ugasi pragnienie, ale ze względu na dużą porcję witaminy C zawartej w grejpfrucie pobudzi i orzeźwi, a dodatkowo wspomoże pracę układu krążenia :).

Na zdrowie!

 

 

 

Komentarze

komentarze